تحلیل تکنیکال شرکت ایران ارقام (مرقام)

تحلیل تکنیکال شرکت ایران ارقام (مرقام)

هماهنگونه که در نمودار روزانه قیمت سهام مشخص است مطابق شکل (۱) قیمت در کانال صعودی بلندمدت قرار دارد  و در حال نفوذ به خط روند نزولی است که از اوایل سال ۹۶ شروع به شکل گیری کرده است. مطابق شکل (۲) قیمت پس از ایجاد سقف قیمتی در محدوده ۸۴۰ تومان از اوایل سال ۹۶ وارد یک چنگال نزولی شده است. در اواخر سال ۹۷ از چنگال نزولی خارج شده است و وارد یک چنگال صعودی شده است. در این مسیر مطابق شکل (۳) خط میانی کانال به عنوان مقاومت عمل کرده و در نمودار قیمت منجر به شکل گیری الگوی کاپ شده است. پس از تشکیل این الگوی تثبیت، قیمت در ۲ ماهه اخیر مجددا دو بار به سقف الگو بازگشته است و در هفته اخیر در این محدوده نوسان داشته است و میل به افت در قیمت شکل نگرفته است. همچنین، مطابق شکل (۴) اندیکاتور نوسانگرنما در نمودار ماهانه در موقعیت مناسبی قرار دارد. به نظر می رسد پتانسیل رشد در قیمت وجود دارد و در صورت رشد در محدوده ۶۲۰ تومان با اولین مقاومت که خط میانی کانال صعودی و خط میانی چنگال صعودی است، رو به رو خواهد شد.

پویا محمدی

۱۳۹۸/۰۶/۰۱

توسط | ۱۳۹۸-۶-۱ ۱۹:۳۱:۵۹ +۰۴:۳۰ ۱ ام شهریور ۱۳۹۸|دسته بندی ها: تحلیل تکنیکال, تحلیل و گزارش|برچسب ها: , |۴s دیدگاه

درباره نویسنده:

۴ دیدگاه

 1. علی ۴ شهریور ۱۳۹۸ در ۶:۵۰ ب.ظ - پاسخ

  باسپاس ازاستاد گرامی ازاینکه وقت می گذارید وتحلیل می کنید انشا اله دراین هفته نظری کلی راجع به بازارسرمایه درج نمایید .باتشکر علی جمشیدی .

  • پویا محمدی ۵ شهریور ۱۳۹۸ در ۷:۵۳ ب.ظ - پاسخ

   با سلام و احترام خدمت دوست عزیز جناب جمشیدی. تا به امروز شاخص کل بورس در دو برهه بررسی شد و در سایت ارائه گردید. سعی می شود مجددا شرایط بازار بر اساس حرکت نمودار شاخص بررسی شود.
   با تشکر

 2. مسعود حسینی ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ در ۳:۰۵ ب.ظ - پاسخ

  عالی بود

  • پویا محمدی ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ در ۴:۵۵ ب.ظ - پاسخ

   تشکر

درج دیدگاه

اطلاعات تماس

خیابان طالقانی، بعد از ولیعصر، روبروی ساختمان بورس کالا، پلاک 440

تلفن: 42408202-205

فکس: 42408110

وب سایت: www.sjbourse.ir