تحلیل تکنیکال شرکت نوسازی و ساختمان تهران (ثنوسا)

تحلیل تکنیکال شرکت نوسازی و ساختمان تهران (ثنوسا)

مطابق تحلیل ثنوسا مورخ ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ قیمت پس از پولبک به خط میانی کانال صعودی حمایت شده است و منجر به رشد قیمت شده است. در معاملات امروز ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ قیمت از مقاومت خط کانال صعودی (آبی رنگ) خارج شده است و به سقف قبلی قیمت در محدوده ۱۹۲ تومان و خط کانال صعودی (قرمز رنگ) نزدیک شده است. با توجه به حرکت اندیکاتور نوسانگرنما و نزدیک شدن قیمت به محدوده مقاومتی، انتظار می رود در این محدوده فشار فروش افزایش یابد. در صورت افزایش فشار فروش و عدم عبور قیمت از محدوده سقف قبلی می توان انتظار داشت قیمت وارد یک فاز اصلاحی شود. در این صورت حرکت بعدی قیمت را می توان با رسم یک چنگال نزولی بررسی کرد.

پویا محمدی

۱۳۹۸/۰۵/۳۰

توسط | ۱۳۹۸-۶-۱ ۰۸:۴۲:۳۶ +۰۴:۳۰ ۳۰ ام مرداد ۱۳۹۸|دسته بندی ها: تحلیل تکنیکال, تحلیل و گزارش|برچسب ها: , |۲s دیدگاه

درباره نویسنده:

۲ دیدگاه

 1. بهنود ۱ شهریور ۱۳۹۸ در ۶:۴۳ ق.ظ - پاسخ

  سلام جناب محمدی. تموم شده ثنوسا برای من ۱۴۰ تومن است. با این حساب بفروشم؟

  • پویا محمدی ۱ شهریور ۱۳۹۸ در ۸:۳۲ ق.ظ - پاسخ

   با سلام خدمت شما دوست عزیز. از اینکه طرح سوال نمودید و باب یک بحث را باز کردید، تشکر می کنم. در واقع تحلیل یک سهم خیلی بیشتر از یکی دو تا تصویر نمودار و یک پاراگراف نوشته است و جای بحث بیشتری دارد. ضمن اینکه این مباحثی که در اینجا منتشر می شود، تحلیل من از سهم هستند و به هیچ وجه سیگنال خرید یا سیگنال فروش نمی باشند. به این معنا که خود فرد در مورد ورود به سهم یا خروج از آن تصمیم نهایی را خواهد گرفت.
   اما در مورد ثنوسا با توجه به رشد اخیر و رسیدن به محدوده سقف قبلی، قاعدتا عده ای سود شناسایی خواهند کرد و عرضه را زیاد می کنند. به نظرم بهتر است همین ۱۹۲ تومان را حد ضرر بذاریم و دو حالت را رصد کنیم:
   ۱. اگر طی معاملات روزهای آینده عرضه ها منجر به افزایش فروش شدند و فشار فروش به گونه ای باشد که فعلا اجازه عبور قیمت از سقف قبل را ندهد و قیمت وارد یک چنگال نزولی شود، بهتر است خروج کرد و زیر نظرش گرفت. در صورتی که سهم وارد یک چنگال نزولی هم شود، اون روزی که قیمت بر می گردد به سمت مرز بالای چنگال نزولی، مجددا با حد ضرر ۱۹۲ تومان موقعیت ورود است.
   ۲. عرضه ها منجر به افزایش فشار فروش و اصلاح قیمت نشوند، در این حالت خروج نمی کنیم اما تا زمانی که قیمت از ۱۹۲ تومان دور نشده است، ۱۹۲ تومان را حدد ضرر می گذاریم.

   موفق باشید.

درج دیدگاه

اطلاعات تماس

خیابان طالقانی، بعد از ولیعصر، روبروی ساختمان بورس کالا، پلاک 440

تلفن: 42408202-205

فکس: 42408110

وب سایت: www.sjbourse.ir